PTMEiAA Aktualności Pierwsza i unikatowa “Chirurgia piersi”

Aktualności

11 kwietnia 2024

Pierwsza i unikatowa “Chirurgia piersi”

„Chirurgia Piersi” to pierwsza w języku polskim i unikatowa w skali światowej monografia poświęcona chirurgii gruczołu piersiowego. Podręcznik, który kompleksowo zajmuje się chirurgią piersi od diagnostyki, leczenia farmakologicznego i chirurgicznego do opieki pooperacyjnej oraz rehabilitacji jest przewodnikiem i poradnikiem dla chirurga, który krok po kroku może prześledzić przebieg najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych, szczegółowo opisanych i dodatkowo zilustrowanych filmami dostępnymi za pośrednictwem zamieszczonego w książce kodu QR.

Wśród autorów podręcznika oprócz redaktorów wydania: prof. dr hab. n. med. Henryka Witmanowskiego i dr n. med. Marka Budnera znalazło się czterdzieścioro troje lekarzy i psychologów z Polski i Niemiec, m.in. dr Samir Ibrahim Abu Ghoush, dr n. med. Piotr Drozdowski, dr n. med. Jerzy Kolasiński, prof. dr hab. n. med. Piotr Prowans, dr hab. n. med. Paweł Szychta, dr n. med. Tadeusz Witwicki i dr n. med. Ewa Woźniak-Roszkowska.

Gratulujemy kolegom, którzy współtworzyli tę książkę! Jednak w szczególności dr n. med. Piotrowi Drozdowskiemu – członkowi Zarządu PTMEIAA!