PTMEiAA Historia towarzystwa XVIII Światowy Kongres Medycyny Estetycznej w Pekinie

Historia towarzystwa

12 maja 2011

XVIII Światowy Kongres Medycyny Estetycznej w Pekinie

W dniach 12 – 15 maja 2011 roku w Pekinie odbył się XVIII Światowy Kongres Medycyny Estetycznej w Pekinie. Kongres zorganizowany był pod patronatem Międzynarodowej Unii Medycyny Estetytcznej (UIME – Union International de Medicine Esthetique).  W wydarzeniu udział wzięło ponad 1200 lekarzy z ponad 120 krajów, w tym duża, bo liczaca 21 osób grupa z naszego kraju. Kongres odbywał się w pekińskim Centrum Kongresowym zlokalizowanym niepodal miasteczka olimpijskigo. Dzieki temu z okien kongresowego Continental Grand Hotelu mogliśmy podziwiać szczególnie zjawiskowe nocą – olimpijski stadion w kształcie ptasiego gniazda i migoczący błękitami olimpijski basen.

Wykłady odbywały się od piatku do niedzieli jednocześnie na 4 salach. Każda sesja gromadziła od 20 do 30 wykładowców, niestety większość z nich byli to wykładowcy władający językami azjatyckimi. Organizator za względu na niewielką w stosunku do Azjatów liczbę gości zagranicznych nie zapewnił tłumaczenia symultanicznego. Tylko niektórzy wykładowcy mieli prezentacje wykonane w języku angielskim, co praktycznie uniemożliwiło nam skorzystanie z wykładów, tym bardziej, że obszerne streszczenia wydrukowane były również w języku wykładowców. Wykłady obcokrajowców z kolei były tłumaczone po ich zakończeniu w formie krótkiego streszczenia wygłaszanego przez tłumacza. Nie zabrakło polskich akcentów – swoje wykłady zaprezentowali – Andrzej Ignaciuk, Kamila Padlewska i Dorota Wydro.

Po zakończeniu kongresu nasza grupa uszczuplona o kilka osób, które wróciły do Polski udała sie w niezapomnianą podróż po Chinach.