PTMEiAA Historia towarzystwa Po raz pierwszy w historii organizacji Swiatowego Kongresu Medycyny...

Historia towarzystwa

14 lutego 2013

Po raz pierwszy w historii organizacji Swiatowego Kongresu Medycyny Estetycznej pod patronatem UIME, tegoroczny odbył się na kontynencie afrykańskim.

Po raz pierwszy w historii organizacji Swiatowego Kongresu Medycyny Estetycznej pod patronatem UIME, tegoroczny odbył się na kontynencie afrykańskim.
W dniach 14-16 lutego, w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Cape Town mieliśmy przyjemnośc być uczestnikami tego ważnego wydarzenia.

Rejestracja kongresowa rozpoczęła się 13 lutego, a uroczyste otwarcie następnego dnia zaingurowała prezydent Aesthetic And Anti Aging Medicine Society of South Africa – dr Riekie Smit, która przywitała wszystkich uczestników kongresu oraz przedstawiła prezydentów towarzystw ME zjednoczonych w UIME. Podczas ceremonii otwarcia, mieliśmy możliwość nauczenia się zwrotu grzecznościowego w języku afrykanerskim, wyrażającego wdzięczność i podziękowanie – LEKKER.
Sesje wykładowe rozpoczęły się jeszcze tego samego dnia – w czterech salach jednocześnie. Koledzy z całego świata dzielili sie swoimi doświadczeniami i wiedzą. Wszyscy wykładowcy, choć prezentowali różne preferencje dotyczące technik i materiałów wykorzystywanych do modelowania twarzy, zgodnie przedstawiali opinię, że najistotniejszym elementem terapii jest – nie zniekształcanie wieku pacjenta (do not distort age and greed is good).

Na kongresie reprezentowaliśmy PTMEiAA liczną 16-osobową grupą. Swoje wykłady zaprezentowali dr Andrzej Ignaciuk, dr Edyta Adamczyk-Kutera, dr Kamila Padlewska i dr Dorota Wydro.

Kongres mimo międzynarodowej rangi był kameralny. Wystapiło 69 wykładowców oraz 74 wystawców. Gospodarze galową kolację zorganizowali w przepięknej, położonej nad Atlantykiem restauracji Moyo Bloubergstrand z widokiem na słynną Górę Stołową i wyspę Robben. Spędziliśmy uroczy wieczór, smakując specjały tutejszej kuchni, słuchajac pięknej muzyki i podziwiając zachód słońca w tak niezwykłym miejscu.

Po zakończeniu kongresu ruszylićmy w niezwykłą 2013, którą zorganizował dla nas Logostour.