PTMEiAA Aktualności Debata – Zawód kosmetologa w Polsce-aktualna sytuacja,...

Aktualności

07 lutego 2022

Debata – Zawód kosmetologa w Polsce-aktualna sytuacja, postulaty środowiska i perspektywy

W dniu 7 lutego 2022 roku dr Andrzej Ignaciuk wziął udział w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu do spraw Podiatrii, Podologii i Kosmetologii pod przewodnictwem pani poseł Barbary Dziuk. To spotkanie on-line miało jako główny temat „Zawód kosmetologa w Polsce-aktualna sytuacja, postulaty środowiska i perspektywy”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych, Izby Kosmetologów, Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Sekcji Dermatologii Estetycznej PTD, Naczelnej Izby Lekarskiej.

Dwugodzinna debata miała na celu przedstawienie stanowisk biorących w niej udział środowisk, nie obyło się bez dosyć trudnych do zaakceptowania przez środowisko medyczne postulatów kosmetologów, ale koncyliacyjna postawa Pani Przewodniczącej pomogła w powzięciu pewnych decyzji.

Między innymi tej, o kontynuacji prac w tym gronie i ewentualnym powołaniu Sejmowej Komisji do spraw Kosmetologii i Medycyny Estetycznej.

Kilka dni przed spotkaniem 7 lutego grupa „dermatologiczna” wystosowała do ministerstwa listę zabiegów medycyny estetycznej przez tą „grupę” przygotowaną , te które są zabiegami medycznymi, i jako takie powinny być wykonywane przez lekarzy.