PTMEiAA Aktualności Bezpieczne zabiegi medycyny estetycznej – kampania edukacyjna

Aktualności

Bezpieczne zabiegi medycyny estetycznej
29 sierpnia 2023

Bezpieczne zabiegi medycyny estetycznej – kampania edukacyjna

W dniu 29 sierpnia 2023 roku odbyło się spotkanie on-line dotyczące kampanii edukacyjnej skierowanej do pacjentów i lekarzy, promującej bezpieczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonywane przez lekarzy i lekarzy dentystów.

W spotkaniu uczestniczyły osoby reprezentujące środowisko lekarskie i adwokackie związane z Koalicją Lekarzy Medycyny Estetycznej której członkiem jest PTMEiAA. Towarzystwo na spotkaniu reprezentował Prezes Waldemar Jankowiak.

Celem spotkania było zaplanowanie akcji edukacyjnej skierowanej do pacjenta – kampanii medialnej podnoszącej świadomość społeczną dotyczącą roli lekarza medycyny estetycznej w opiece nad pacjentem korzystającym z usług medycyny estetycznej. Kampania ma na celu zbudowanie pozytywnego wizerunku lekarza medycyny estetycznej jako osoby
dbającej o bezpieczeństwo procedur, zdrowie pacjentów, gwarantującego profesjonalizm i etykę wykonywania zawodu. Takie działania mają poprawić i stworzyć właściwy wizerunek medycyny estetycznej jako działalności leczniczej wymagającej wysokich standardów dla zapewnienia bezpieczeństwa i dobrych efektów spełniających oczekiwania pacjentów. Edukacja i kampania mają zbudować właściwy, pożądany wizerunek medycyny estetycznej stojący w opozycji do obecnego jej postrzegania w mediach i przez pacjentów, również na skutek utraty atrybutu “medycznego” tej dziedziny.