Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging 2 – 4 października 2015Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy! Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w XV Międzynarodowym Kongresie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, który w tym roku odbędzie się

2-4.10.2015 r
Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre
ul. Grzybowska 63 Warszawa

Kongres organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging przy współpracy Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL pod patronatem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Międzynarodowego Stowarzyszenia Medycyny Estetycznej z siedzibą w Paryżu oraz Międzynarodowego Towarzystwa Medycyny i Chirurgii Laserowej. W ramach Kongresu będzie miała miejsce IX Międzynarodowa Konferencja „Lasery i inne źródła energii w medycynie estetycznej”

PARTNERZY NAUKOWI

W tym roku naszymi partnerami naukowymi są:

  • Polskie Towarzystwo Flebologiczne
  • Polskie Towarzystwo Balneologii i Medycyny Fizykalnej
  • Polskie Towarzystwo Ortodontyczne
  • Polskie Towarzystwo Kosmetologiczne
  • Sekcja Chirurgii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej

PROGRAM

W ciągu 3 dni wykładów zostanie poruszonych wiele ciekawych tematów z zakresu medycyny estetycznej. Tradycyjnie już odbędzie się dyskusja nt. wypełniaczy, w tym biologii i funkcji kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia i polikaprolaktonu. Porozmawiamy również o kwestiach najczęściej kojarzonych z medycyną estetyczną, takich jak redukcja tkanki tłuszczowej, cellulitu, blizn i rozstępów. Innymi punktami kongresu będą wykłady o laseroterapii i technikach usuwania tatuaży. Nie zabraknie też kontrowersji, czyli krytycznej oceny różnych metod leczenia (szczególnie sprzętu). Na panelach dyskusyjnych poruszymy także zagadnienia z zakresu medycyny anti-aging, w szczególności te związane ze zdrowym odżywianiem. Odbędą się również wykłady o biostymulacji i regeneracji skóry. Zagłębimy się w obszary chirurgii plastycznej, m.in. przeszczep tłuszczu, porozmawiamy o anatomii funkcjonalnej oraz zmianach na twarzy wynikających z procesu starzenia.

© Wszelkie prawa zastrzeżone Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging 2014