20 lat w trosce o piękno i zdrowieDziś Polki mają dostęp do wszystkich najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie medycyny estetycznej. Korzystają z tych samych zabiegów, sprzętu i preparatów co Francuzki czy Brytyjki, a nowości trafiają do Polski równie szybko co do Zachodniej Europy. Wszystko to nie byłoby jednak możliwe, gdyby nie aktywna działalność lekarzy zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

W 2013 r. mija 20-lecie pracy Towarzystwa i z tej perspektywy można ocenić, jak wiele udało się zrobić, jeżeli chodzi o podejście Polaków do dbania o swoje piękno i zdrowie. Najważniejsze jest jednak stworzenie bezpiecznych warunków wykonywania zabiegów estetycznych oraz wzrost zaufania pacjentów do doświadczenia i wiedzy lekarzy.

Oto lista najważniejszych osiągnięć Towarzystwa:

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Wygląd to bardzo osobista sprawa każdego pacjenta, dlatego doświadczenie i profesjonalizm lekarza ma kluczowe znaczenie. Towarzystwo PTMEiAA rozwinęło program certyfikacji lekarzy medycyny estetycznej, dzięki któremu pacjenci zyskują gwarancję najwyższej jakości usług i poczucie bezpieczeństwa.

Po drugie – wiedza lekarzy

Wielu pacjentów myli lekarzy medycyny estetycznej z dermatologami, kosmetologami, chirurgami plastycznymi. Łączy ich wprawdzie troska o wygląd pacjenta, ale to wiedza z zakresu medycyny estetycznej pozwala na wykonywanie zróżnicowanych zabiegów w bezpieczny dla zdrowia pacjenta sposób.

Ukończenie prestiżowej Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej, działającej pod auspicjami Towarzystwa, to gwarancja świadczenia usług na najwyższym poziomie. Szkoła działa już od 2002 r. i wykształciła ponad 400 wysokiej klasy specjalistów.

Szczegóły oraz warunki rekrutacji dostępne na stronie
www.psme.waw.pl

Po trzecie – świadomość pacjentów

Ponad 1000 lekarzy zrzeszonych w Towarzystwie aktywnie uczestniczy w międzynarodowych sympozjach, kongresach, szkoleniach poszerzając nieustannie swoją wiedzę i wymieniając doświadczenia. Wiedzą tą dzielą się również z pacjentami na łamach specjalistycznych czasopism, stronach internetowych, forach. Dzięki temu pacjenci są dobrze zorientowani w dostępnych zabiegach, znają wskazania i przeciwskazania do ich stosowania, ale co najważniejsze – są świadomi możliwości, jakie daje im medycyna estetyczna, rozumieją idee anti-aging i aktywnie zapobiegają przedwczesnemu zdarzeniu i chorobom.

Po czwarte – Polska w czołówce medycyny estetycznej

Nie tylko uroda Polek jest słynna na całym świecie. Także polscy lekarze medycyny estetycznej są znani poza granicami naszego kraju jako wysokiej klasy eksperci. Dowodem na to jest coroczne spotkanie najważniejszych specjalistów tej dziedziny organizowane przez Towarzystwo już od 13 lat. Międzynarodowy kongres, który odbywa się w Warszawie jesienią, przyciąga tłumy zagranicznych gości, najlepszych prelegentów, jest platformą wymiany doświadczeń i źródłem wiedzy dla całego środowiska lekarskiego.

© Wszelkie prawa zastrzeżone Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging 2014