APEL O SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆKoleżanki i Koledzy,

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce i w Europie jest trudna. Zwiększa się liczba zakażonych, ilość bezobjawowych nosicieli jest nieznana. Jako lekarze często pracujący w kilku miejscach i mający do czynienia z różnego rodzaju pacjentami-chorymi, jesteśmy szczególnie narażeni na ryzyko infekcji, przez co nieświadomie możemy być źródłem kolejnych zakażeń.

Pisałem już o tym kilka dni temu, ale ponownie APELUJĘ O SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ w codziennym życiu i pracy zawodowej.

Lekarze, którzy zajmują się wyłącznie medycyną estetyczną, powinni rozważyć czasowe zamknięcie lub ograniczenie swojej aktywności w tej dziedzinie. Weżcie proszę pod uwagę wszelkie aspekty decyzji (możliwość zakażenia i zakażania). Pamiętajcie, że nasze umiejętności lekarskie są cenne i mogą być użyteczne dla społeczeństwa, a nasz gabinet lekarski jest naszym miejscem pracy i nie jest to zwykła usługa.

Medycyna estetyczna, to przed wszystkim medycyna, a ta, także prywatna, powinna być w trudnych czasach dostępna dla potrzebujących, o co apelują Izby Lekarskie. Bądźmy użyteczni i pomocni dla naszych pacjentów, kolegów lekarzy i dla osób, które wymagają pomocy w tych trudnych czasach.

Postuluję, aby być dostępnym mailowo, telefonicznie lub osobiście dla wszystkich potrzebujących. Medycyna, także estetyczna, wiąże się od zawsze z ryzykiem różnego stopnia, jednak można je ograniczyć.Nasze ślubowanie nakłada na nas obowiązek niesienia pomocy medycznej niezależnie od okoliczności.

Uważajcie na siebie, swoich bliskich i bądźcie do dyspozycji organów Państwa walczących z pandemią.

 

Z wyrazami szacunku i pewnością, że postąpimy słusznie,

Dr Andrzej Ignaciuk
Prezes PTMEiA-A 

© Wszelkie prawa zastrzeżone Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging 2014