Szkolenia lekarzySzkolenia Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging są organizowane w zgodzie z założeniami filozofii anti-aging.

Ich zagadnienia nie ograniczają się jedynie do technicznych aspektów podawania popularnych preparatów lecz kładą również nacisk na aspekty psychologiczne, zasady zdrowego stylu życia.

Założenia filozofii anti-aging 

Równowaga psychofizyczna. Medycyna estetyczna zajmuje się tworzeniem i odtwarzaniem równowagi psychofizycznej człowieka. Zwraca się głównie ku tym, którzy żyją „źle”, z nieakceptowanym defektem estetycznym. Jest to medycyna jakości życia, a zdrowie jest tu traktowane jako wyraz dobrostanu psychofizycznego.

Najpierw zapobiegać. Medycyna estetyczna ma głównie charakter zapobiegawczy, a dopiero potem korekcyjny. W fazie prewencyjnej lekarze uczą, jak poznać i zaakceptować odziedziczone struktury fizyczne, jak je chronić i jak nimi zarządzać zgodnie z regułami higieny życia dotyczącymi odżywiania, wysiłku fizycznego, psychicznego oraz higieny kosmetycznej.

Potem korygować. W fazie korekcyjnej program przewiduje posługiwanie się wyłącznie oficjalnie uznanymi metodami i technikami lekarskimi, chirurgicznymi, fizykoterapeutycznymi, uzdrowiskowymi oraz kosmetycznymi.

Komunikacja z pacjentem.

Naszą misją jest edukacja lekarzy w zakresie pracy z pacjentem. Doradzamy m.in.:

  • jak dokonywać analizy problemów estetycznych i zdrowotnych pacjentów,
  • jak rozmawiać z pacjentem na temat racjonalnego postrzegania samego siebie,
  • jakie metody zapobiegania procesom starzenia polecać pacjentom w zależności od ich indywidualnych predyspozycji,
  • jak dobierać techniki iniekcyjne służące korygowaniu mankamentów estetycznych pacjentów, np. w zakresie korekcji zmarszczek i fałdów, modelowania ust, wolumetrii kości policzkowych, stosowania toksyny botulinowej, kosmeceutyków, peelingów, ultradźwięków, laserów, lamp IPL i wielu innych metod służących rewitalizacji skóry twarzy i ciała.

Staramy się, by rozwiązania przez nas proponowane były oparte na naukowych podstawach, bezpieczne i sprawdzone w praktyce, a przede wszystkim – skuteczne.

© Wszelkie prawa zastrzeżone Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging 2014